• Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
Honlap Katalógus
100 éve írták… PDF Nyomtat Email
Városi közgyűlés

Veszprém r.t. város képviselőtestülete  július 10-én délután 3 órakor dr. Komjáthy László polgármester elnöklésével rendkívüli közgyűlést tartott, melyen 29 pontból álló tárgysorozat került elintézés alá.

…Tiszttartó Sándor azon indítványt terjesztette a közgyűlés elé, hogy Jutas állomás neve „Veszprém-felsővárosra” változtassék át. A közgyűlés több hozzászólás után dr. Óváry Ferenc elnevezését „Veszprém-külsőpályaudvar” fogadta el…

Veszprémi Hírlap 1913. július 13.  3. o.

Új postaépület

Balatonalmádiban a kir. postahivatal új épülete 13 ezer korona költséggel már elkészült. Az új postahivatal a vasútállomás épületével szemben áll.

Veszprémi Napló 1913. július 6. 4. o.

Kilátótorony a Balaton ormán

A Balatoni Szövetség igazgatói-választmánya legutóbb elhatározta, hogy a Balaton-vidék egyik legszebb és legmagasabb pontján, a Badacsony-hegy tetején kilátótornyot építtet. A balatoni turisták ugyanis régóta panaszkodtak a miatt, hogy badacsonyi kirándulásaik alkalmával nem volt hol megpihenniök. A Balatoni Szövetség elnöksége herceg Esterházy Miklóst, a Badacsonyhegy tulajdonosát megkérte, hogy a festői hegy ormán engedje meg kilátótorony építését. A herceg most értesítette a szövetség elnökségét, hogy a Badacsony tetején a kilátótorony céljaira negyven négyszögöl területet átenged. A szövetség megbízásából még az idén megkezdik a kilátó építését.

Veszprémi Napló 1913. július 13. 4. o.

Honlapunk a TÁMOP-3.2.4-08/1-2009-0017 számú pályázat támogatásával jött létre. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap (ESZA) társfinanszírozásával valósul meg.