• JoomlaWorks Simple Image Rotator
Honlap Bemutatkozás
Bemutatkozás - Dózsavárosi Könyvtár PDF Nyomtat Email

A könyvtár 1960-ban alakult meg, mint Városi Könyvtár Veszprém egyik földrajzilag és szociológiailag elkülönült családi házas városrészében.

1990-ig volt önálló könyvtár, akkor integrálódott először a Városi Művelődési és Ifjúsági Házba, majd 1993 januárjában a Városi Művelődési Központba. 2013 januárjától az Eötvös Károly megyei Könyvtár részeként működik.

DSCN2056

A Dózsavárosi Könyvtár és a hozzátartozó fiókkönyvtár, a Jutasi Könyvtár várja látogatóit. A könyvtárlátogatók jelenleg több mint 25.000 dokumentum közül válogathatnak.

Szolgáltatásai körében kölcsönzés, helyben olvasás, internet használat, könyvtárközi kölcsönzés, fénymásolás, nyomtatás, közhasznú információk szerepelnek. Kölcsönözhető dokumentumok: könyvek, folyóiratok, diafilmek, hangoskönyvek.

A könyvtár fontos szerepet tölt be a kulturális értékek közvetítésében, az olvasási kultúra fejlesztésében, az anyanyelv ápolásában. Kiemelten foglalkozik a gyermek és ifjúsági korosztály kulturális, irodalmi és művészeti nevelésével.

A könyvtári tevékenység mellett közösségi tereket és programokat biztosít a vonzáskörzetükben élők számára.