• JoomlaWorks Simple Image Rotator
Honlap Bemutatkozás
Bemutatkozás - Március 15. úti Könyvtár PDF Nyomtat Email

A könyvtárunk általános gyűjtőkörű, közművelődési könyvtár külön felnőtt- és gyermekrészleggel. Könyvtári alapellátást és szolgáltatást biztosít.

Több mint 25.000 kötet könyvvel, 40 féle folyóirattal várjuk a könyvtárhasználókat. Jelenleg 4 számítógép áll a felhasználók rendelkezésére. Kiemelten gyűjtjük a helytörténeti kiadványokat, a szociológiai, pszichológiai, pedagógiai, mentálhigiénével valamint Magyarország történetével foglalkozó szakirodalmat. A gyermekrészleg jelentős állománnyal rendelkezik kortárs gyermek- és ifjúsági irodalomból, ismeretterjesztő sorozatokból, az általános és középfokú oktatásban résztvevő diákok számára kötelező és ajánlott olvasmányokból. Mind felnőtt, mind gyermekolvasóink számára folyamatosan szerezzük be a könyvpiacon megjelenő igényes újdonságokat mind a szak, mind a szépirodalom területéről.

A könyvtár fontos feladatának tekinti a lakótelep kulturális életének ápolását.

Rendszeres programjaink között felnőttek és gyerekek egyaránt találnak a szabadidő hasznos eltöltését célzó rendezvényeket, mint pl. a családi játszóházi délutánok, a könyvtári esték sorozat, kiállítások.

A gyerekek olvasóvá nevelése, az olvasás népszerűsítése érdekében író – olvasó találkozókat, rendhagyó órákat szervezünk a könyvtárban.

Szoros kapcsolatot ápolunk a környék iskoláival, óvodáival, akik rendszeres résztvevőik programjainknak, közreműködőik rendezvényeinknek.

Helyet adunk a civil szervezetek, klubok rendszeres összejöveteleinek, segítjük programjaik megvalósítását.